Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy już niedługo wjadą do USA bez wiz?

0
Podziel się:

Według nieoficjalnych informacji taką możliwość rozważa ustępujący prezydent Bush.

Polacy już niedługo wjadą do USA bez wiz?
(PAP/EPA)

To byłby _ bardzo cenny prezent _, o ile prezydentowi USA dałoby się sprawę przeprowadzić przez Kongres - powiedział, przebywający z oficjalną wizytą w Mongolii, prezydent Lech Kaczyński, odnosząc się do informacji medialnych, jakoby kończący kadencję George W.Bush rozważał zniesienie wiz dla Polaków.

Administracja kończącego ośmioletnią prezydenturę Busha rozważa rozszerzenie programu bezwizowego na kolejne kraje, w tym Polskę, jeszcze przed objęciem rządów w Białym Domu przez Baracka Obamę - poinformował w niedzielę serwis internetowy tvp.info, powołując się na nieoficjalne źródła.

Podczas konferencji w Ułan Bator dziennikarze pytali Kaczyńskiego o ten ewentualny _ prezent na pożegnanie _ od Busha.

ZOBACZ TAKŻE:

_ - Prezent od prezydenta Busha byłby bardzo cenny. Tylko, że dawać można tylko to, co się ma, a tam Kongres decyduje o wizach, nie prezydent. Jeżeli prezydent potrafi to przeprowadzić przez Kongres, to byłbym bardzo zadowolony _ - zaznaczył Kaczyński.

_ - Myślę, że gdyby szło o prezydenta, to już dawno by tych wiz nie było _ - ocenił prezydent. Dodał ponadto, że sprawa nie ma już dzisiaj takiego znaczenia, jak kilka lat temu.

wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)