Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bombaj
28.11.2008 08:35

Polacy wciąż poszukiwani w Bombaju

Pracownicy polskiego konsulatu ciągle sprawdzają, czy w zamachu terrorystycznym nie ucierpieli Polacy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Pracownicy polskiego konsulatu w Bombaju ciągle sprawdzają, czy w zamachu terrorystycznym nie ucierpieli Polacy. *

W mieście trwa operacja antyterrorystyczna, prowadzona przez indyjskie siły bezpieczeństwa. Mimo upływu kilkudziesięciu godzin od chwili pierwszych ataków terrorystycznych nie udało się schwytać lub zabić wszystkich terrorystów. Od początku ataku w Bombaju zginęło 130 osób, a kilkaset zostało rannych.

Cztery osoby z polskim obywatelstwem które przebywały w zaatakowanych przez terrorystów hotelach, są bezpieczne. Polski konsul w Bombaju Janusz Byliński zastrzegł zarazem, że z całą pewnością nie można stwierdzić, że to wszyscy Polacy, którzy mogli znaleźć się w okolicach zamachu. Pracownicy konsulatu przeglądają listy z nazwiskami osób, które zostały uwolnione z hoteli.* *

Stasiak: To zmiana strategii terrorystów

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Władysław Stasiak uważa, że ataki terrorystyczne w Bombaju świadczą o zmianie strategii grup ekstremistycznych.

Gość _ Salonu Politycznego Trójki _ zwrócił uwagę, że zamachy, w których zginęło 130 osób, a ponad 300 zostało rannych, wydarzyły się poza obszarem dotychczasowego działania terrorystów

POSŁUCHAJ SZEFA BBN:

Szef BBN-u zastrzegł, że jest zdecydowanie za wcześnie, by przesądzać, kto naprawdę stoi za tymi zamachami. Wyraził jednak opinię, że władze Pakistanu nie mają żadnego interesu, by w ten sposób destabilizować sytuację i pogarszać stosunki z Indiami.

Stasiak dodał, że przeniesienie aktów terroru na nowe obszary powinno skłonić Polaków do jeszcze większej czujności, bo również i my możemy stać się potencjalnym celem zamachu.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: bombaj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz