Notowania

afera stoczniowa
12.10.2009 09:31

Politycy komentują aferę stoczniową

- Trzeba wyjaśnić wątek przedsiębiorcy handlującego bronią - uważa Pawlak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ Najważniejsze jest wyjaśnienie wątku przedsiębiorcy handlującego bronią _ - uważa wicepremier Pawlak. Według mediów, wadium w przetargu na jedną ze stoczni wpłacono z konta Abdula Rahmana el Assira, libańskiego handlarza bronią.

Z kolei europosełSławomir Nitrasbronił sposobu sprzedaży polskich stoczni. Zdaniem polityka PO, który był gościem _ Sygnałów Dnia _, to Komisja Europejska narzuciła rządowi tryb oraz określiła terminy w jakich miało dojść do prywatyzacji zakładów w Gdyni i Szczecinie.

[ **

O aferze stoczniowej czytaj w Money.pl** ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/afera;stoczniowa.html )

Nitras uważa, że informacje CBA o aferze stoczniowej skomplikują sprzedaż terenów postoczniowych. Przypomniał, że bardzo trudno było znaleźć nabywcę chętnego na zakup polskich stoczni, a urzędnicy Ministerstwa Skarbu działali aktywnie, by zapewnić inwestora zakładom, i z tego obecnie robi się im zarzut.

Zarówno aferę hazardową, jak i stoczniową powinny wyjaśnić komisje śledcze - podkreślał z kolei szef Kancelarii PrezydentaWładysław Stasiak, który był gościem _ Sygnałów Dnia _. Ocenił, że najnowsza afera jest dużo poważniejsza. _ - To wielka hucpa i żenada _, podkreślił minister Stasiak.

Tygodnik _ Wprost _ zamieścił na swej stronie internetowej fragmenty tajnego raportu Centralnego Biura Antykorupcyjnego na temat sprzedaży majątku stoczni. Jego autorzy twierdzą, że urzędnicy Agencji Rozwoju Przemysłu, podległej ministrowi Gradowi _ czynili wszystko co w ich mocy, aby zapewnić zwycięstwo w przetargach na majątek stoczni gdyńskiej i szczecińskiej wybranemu przez siebie katarskiemu inwestorowi _ Stiching Particulier Fonds Greenrights _. CBA podważa także wiarygodność tego inwestora, w sprawę ma być zamieszany libański handlarz bronią. _

ZOBACZ TAKŻE:

* _ [ Afera stoczniowa: Opozycja chce głowy Grada ]( http://news.money.pl/artykul/afera;stoczniowa;opozycja;chce;glowy;grada,162,0,545186.html ) _
* [ Politycy komentują aferę stoczniową ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jest%3Bdrugie%3Bdno%3Bsprawy%3Bsprzedazy%3Bstoczni,241,0,521713.html )

_ _

_ _

_ _

_ _

_ _

_ _

Tagi: afera stoczniowa, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz