Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nelly rokita
22.09.2007 10:51

Politycy opozycji krytykują Nelly Rokitę

Politycy opozycji krytykują Nelly Rokitę, która ma startować z list PiS. Nieoficjalnie mówi się, że małżonka Jana Rokity będzie kandydować z warszawskiej listy partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Rybczyński)

Politycy opozycji krytykują Nelly Rokitę, która ma startować z list PiS. Nieoficjalnie mówi się, że małżonkaJana Rokitybędzie kandydować z warszawskiej listy partii.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Adam Bielan z PiS zapowiedział, że oficjalna decyzja w tej sprawie zapadnie w ciągu kilku godzin. Bielan powiedział, że PiS złożyła Nelly Rokicie ofertę startu w wyborach. Dodał, że to od niej zależy, czy wystartuje z list Prawa i Sprawiedliwości. Europoseł chwalił Nelly Rokitę za prowadzenie aktywnej działalności społecznej.

Rafał Grupińskiz Platformy Obywatelskiej powiedział, że współczuje Prawu i Sprawiedliwości tej kandydatury. Podkreślił, że żona Jana Rokity wielokrotnie głosiła sprzeczne poglądy, a była przy tym bardzo pewna siebie. Dodał, że jej aktywność w krakowskiej PO była znikoma. Zdaniem Grupińskiego, wyborcy PO ze stolicy wybiorąDonalda Tuska.

Marek Sawickiz Polskiego Stronnictwa Ludowego również powiedział, że związki Nelly Rokity z Platformą były niewielkie. Jego zdaniem, w PiS dzieje się coś złego, skoro partia ta stawia na małżonkę Jana Rokity. Sawicki zaprzeczył, jakoby Nelly Rokita rozmawiała z władzami PSL na temat kandydowania.

Sekretarz generalny SLDGrzegorz Napieralskipodkreśla, że Nelly Rokita nie jest szczera, a jedynie obłudna. Jego zdaniem, żenująca jest krytyka w PiS i PO polityków, którzy odchodzą z tych partii. Napieralski uważa, że w ten sposób partie te pokazują brak szacunku dla ludzi.

Artur Zawisza, kandydujący z list Ligi Prawicy Rzeczypospolitej, uważa, że PiS potraktował Nelly Rokitę instrumentalnie. Jego zdaniem, jest to wyraz braku szacunku do kobiet. Podkreślił, że PiS, przyjmując małżonkę Jana Rokity na swoje listy, nie myślał o tym, jak zachowa się ona po wyborach.

Tagi: nelly rokita, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz