Notowania

ukraina
15.01.2010 14:46

Polscy obserwatorzy w Kijowie wierzą w uczciwe wybory

Paweł Kowal nie spodziewa się naruszeń prawa wyborczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Nic nie wskazuje na to, by niedzielne wybory prezydenckie na Ukrainie miały odbyć się z naruszeniami prawa wyborczego _- mówi Paweł Kowal, szef misji obserwacyjnej z ramienia Parlamentu Europejskiego.

W jego ocenie wybory te będą ważnym momentem w kontekście procesów integracyjnych między Ukrainą a Unią Europejską.

_ - Kampania wyborcza na Ukrainie jest obserwowana już od kilku tygodni i wnioski obserwatorów są optymistyczne. W okresie poprzedzającym wybory nie zauważono żadnych istotnych problemów _ - powiedział polityk PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

    * [ Janukowycz: Mamy plan obrony wyników wyborów ]( http://news.money.pl/artykul/janukowycz;mamy;plan;obrony;wynikow;wyborow,239,0,575983.html )

Kowal nie wykluczył, że w czasie wyborów może dojść do drobnych naruszeń, ale jednocześnie wyraził nadzieję, że nie będą one miały wpływu na wyniki głosowania._ - Ostateczne wnioski będą jednak znane w najbliższy poniedziałek, tuż po wyborach i zapoznaniu się z raportami obserwatorów z poszczególnych komisji wyborczych _ - podkreślił europoseł.* *

Kowal zaznaczył przy tym, że w ocenie ekspertów zajmujących się wyborami w Europie Wschodniej, na Ukrainie są one w ostatnich latach prowadzone bez uchybień, które mogłyby wpłynąć na ich wyniki.

_ - Podczas wyborów parlamentarnych, do których dochodziło tu w ostatnich latach dwukrotnie, nie obserwowano rażących naruszeń. Powszechnie uważa się, że wybory na Ukrainie - jeśli chodzi o przestrzeń postsowiecką - prowadzone są na przyzwoitym poziomie. Być może jest to jedna z najważniejszych zdobyczy pomarańczowej rewolucji 2004 roku _ - oświadczył Kowal.

Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz