Notowania

posłowie
27.03.2010 17:27

Polscy posłowie, po kłopotach, wrócili z Tel Awiwu

Szczypińska: Będziemy oczekiwali protestu rządu i MSZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Posłowie PiSJolanta Szczypińska(na zdjęciu) iPiotr CybulskiorazHenryk Milcarz(Lewica) powrócili z Tel Awiwu. W piątek posłom, którzy w ramach oficjalnej delegacji wracali z Autonomii Palestyńskiej, uniemożliwiono powrót do kraju.
Szczypińska oczekuje od polskiego rządu i MSZ reakcji na złe potraktowanie ich grupy na lotnisku w Tel Awiwie. _ - Będziemy oczekiwali protestu rządu i MSZ w tej sprawie, bo to niespotykane wydarzenie, by tak traktować parlamentarzystów _ - powiedziała Szczypińska.

W piątek parlamentarzyści zostali zatrzymani na lotnisku w Tel Awiwie._ - Wyłuskano nas z kolejki po odbiór wcześniej zarezerwowanych biletów, wyproszono w inne miejsce, trwało to bardzo długo, po kilka razy sprawdzano paszporty, prześwietlono bagaże, poddano osobistemu przeszukaniu, próbowano uzyskać od nas informacje z kim spotykaliśmy się w Ramallah, co robiliśmy _ - relacjonowała Szczypińska. Jak powiedziała, posłowie zostali poddani _ bardzo upokarzającym szykanom _.

Politycy noc spędzili w hotelu w Tel Awiwie, a w sobotę wcześnie rano odlecieli do Polski - dzięki pomocy polskiego konsulatu, który zarezerwował bilety powrotne.

_ - Jesteśmy już w kraju. W sobotę odprawa odbyła się bez problemów, towarzyszył nam polski konsul.Przeszliśmy wszystkie kontrole, jak każdy pasażer. Nie było już ze strony ochrony tego uwłaczającego przedstawicielom Rzeczypospolitej działania _ - powiedziała posłanka PiS.

Zdaniem Szczypińskiej nie ma żadnych wątpliwości, iż takie potraktowanie polskich posłów było związane z ich wizytą w Autonomii. _ - Był to odwet za naszą wizytę w Autonomii Palestyńskiej, ponieważ za dużo widzieliśmy. Widzieliśmy gehennę narodu palestyńskiego, obozy, mury, zasieki.Będziemy o tym świadczyć _ - powiedziała Szczypińska.

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski powiedział, że według informacji przekazanych przez polską placówkę, _ posłowie zostali bardziej szczegółowo skontrolowani na granicy, na lotnisku, tak jak to często ma miejsce w przypadku osób opuszczających Izrael po pobycie w Autonomii Palestyńskiej _. Paszkowski zapewnił, że polska placówka dyplomatyczna udzieliła pomocy posłom.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Kurski w tarapatach przez partyjne koleżanki ]( http://news.money.pl/artykul/kurski;w;tarapatach;przez;partyjne;kolezanki,1,0,599809.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: posłowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz