Notowania

piotr cybulski
26.03.2010 18:50

Polscy posłowie zatrzymani na lotnisku w Tel Awiwie

Politycy wracali z oficjalnej wizyty w Autonomii Palestyńskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Posłowie PiSJolanta SzczypińskaiPiotr CybulskiorazHenryk Milcarzz Lewicy zostali zatrzymani na lotnisku w Tel Awiwie. Szczypińska (na zdjęciu) powiedziała, że posłom, którzy w ramach oficjalnej delegacji wracali z Autonomii Palestyńskiej, uniemożliwiono powrót do kraju.

Posłanka PiS relacjonowała, że wraz z dwójką posłów - z którymi współtworzy prezydium Polsko-Palestyńskiej Grupy Parlamentarnej - wracała z oficjalnej wizyty w Ramallah w Autonomii Palestyńskiej.

-_ Na lotnisku w Tel Awiwie, zostaliśmy zatrzymani przez ochronę, szczegółowo przeszukani pomimo, że mamy paszporty konsularne i że strona izraelska była poinformowana, że podróżujemy w ramach oficjalnej delegacji _ - powiedziała posłanka. _ Robiono wszystko, aby uniemożliwić nam wylot do Warszawy _ - dodała.

Ochrona miała też robić wszystko, żeby uniemożliwić wylot polityko. _ - Wyłuskano nas z kolejki po odbiór wcześniej zarezerwowanych biletów, wyproszono w inne miejsce, trwało to bardzo długo, po kilka razy sprawdzano paszporty, prześwietlono bagaże, poddano osobistemu przeszukaniu, próbowano uzyskać od nas informacje z kim spotykaliśmy się w Ramallah, co robiliśmy _ - relacjonowała Szczypińska. Jak oceniła, posłowie zostali poddani _ bardzo upokarzającym szykanom _.

Szczypińska, Cybulski i Milcarz opuścili już lotnisko. Posłanka PiS zapowiedziała, że posłowie spędzą noc w Tel Awiwie, a na sobotę rano - dzięki pomocy polskiego konsulatu - mają zarezerwowane bilety powrotne. - _ Mam nadzieję, że będziemy mogli wrócić do Warszawy, choć teraz nie jestem już niczego pewna _ - podkreśliła.

Trójce posłów towarzyszy w podróży do Autonomii Palestyńskiej pracownica sejmowego Biura Spraw Międzynarodowych, która jest sekretarzem Polsko-Palestyńskiej Grupy Parlamentarnej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: piotr cybulski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz