Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
traktat
04.07.2008 15:22

Polska nie będzie przeszkadzać w ratyfikacji Traktatu

Lech Kaczyński zapewnił o tym telefonicznie prezydenta Francji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*PrezydentLech Kaczyńskipodczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozy'm zaznaczył, że _ Polska nie będzie przeszkodą w procesie ratyfikacji Traktatu z Lizbony _. *

Dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik powiedział, że prezydent Francji zadzwonił do Lecha Kaczyńskiego i była to _ długa rozmowa, w bardzo dobrej atmosferze _.

Według Handzlika rozmowa prezydentów Polski i Francji dotyczyła kwestii ratyfikacji Traktatu z Lizbony w krajach Unii Europejskiej oraz możliwości ratyfikacji tego dokumentu przez Irlandię, po tym jak w referendum obywatele tego kraju go odrzucili.

W ocenie dyrektora Biura Spraw Zagranicznych, rozmowa była dobrym wstępem do dalszych rozmów Lecha Kaczyńskiego i Sarkozy'ego podczas planowanej wizyty polskiego prezydenta w Paryżu 13-14 lipca. Prezydent ma wziąć udział w obchodach Święta Narodowego Francji, a także w konferencji organizowanej przez prezydenta Francji w sprawie Unii dla Śródziemnomorza.

Jak relacjonował Handzlik, podczas rozmowy prezydenci Polski i Francji podkreślali bardzo przyjazny charakter stosunków między naszymi krajami. Lech Kaczyński - według słów dyrektora Biura Spraw Zagranicznych - wyraził poparcie dla celów przewodnictwa Francji w UE, które rozpoczęło się 1 lipca.

- _ Lech Kaczyński zaznaczył, że Polska nie będzie przeszkodą w procesie ratyfikacji Traktatu z Lizbony _ - podkreślił Handzlik. Jednocześnie dodał, że prezydent Sarkozy podczas rozmowy z uznaniem odniósł się do roli, jaką prezydent Polski odegrał w trakcie przyjmowania Traktatu z Lizbony.

Także biuro prasowe Sarkozy'ego, informując o rozmowie z L.Kaczyńskim, podało, że polski prezydent powiedział, iż nie będzie blokował ratyfikacji Traktatu Reformującego UE.

Tagi: traktat, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz