Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ponad połowa Polaków nie chce tarczy antyrakietowej

0
Podziel się:

51 procent uczestników sondażu "Rzeczpospolitej" jest przeciwnych rozmieszczeniu w Polsce elementów tarczy antyrakietowej. "Za" jest 30 procent, a 19 nie ma wyrobionego zdania.

*51 procent uczestników sondażu "Rzeczpospolitej" jest przeciwnych rozmieszczeniu w Polsce elementów tarczy antyrakietowej. "Za" jest 30 procent, a 19 nie ma wyrobionego zdania. *
Na pytanie, czy powinniśmy mieć tarczę antyrakietową, 23 procent respondentów odpowiedziało "zdecydowanie nie", a 28 procent "raczej nie". 8 procent odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 22 "raczej tak".

Dwie trzecie ankietowanych opowiedziało się za ogólnonarodowym referendum przed podjęciem decyzji o rozmieszczeniu tarczy. Przeciwnicy budowy tarczy nie zmieniliby zdania nawet gdyby się okazało, że przyniesie to Polsce dodatkowe korzyści. Na tak postawione pytanie 58 procent respondentów odpowiedziało "nie", 19 procent "tak", a 23 nie miało zdania.

Z sondażu wynika, że najwięcej zwolenników tarczy jest wśród wyborców Platformy Obywatelskiej, a najmniej wśród wyborców lewicy i Samoobrony.
"Rzeczpospolita" pisze też, że amerykańskie obiekty wojskowe powstaną prawdopodobnie na nieużywanym lotnisku w Debrznie na granicy województw wielkopolskiego i pomorskiego. Gazeta pisze, że jeśli instalacja tarczy dojdzie do skutku, to Amerykanie zainwestują tam 100 milionów dolarów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)