Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poseł PiS broni Skrzypka: "rząd jak Indianie"

0
Podziel się:

Paweł Poncyljusz podkreśla, że gabinet Tuska nie radzi sobie z kryzysem.

Poseł PiS broni Skrzypka: "rząd jak Indianie"
(PAP/Leszek Szymański)
bESircmZ

Poseł PiSPaweł Poncyliuszkrytykuje ostatnie działania gabinetuDonalda Tuska. Jego zdaniem pokazują one bezsilność rządu wobec kryzysu.

Były wiceminister gospodarki uważa, że do takich działań należą - jak to określił - _ rozpaczliwe próby pozyskania środków z NBP i Międzynarodowego Funduszu Walutowego _.

W rozmowie z Programem Pierwszym Polskiego Radia Poncyliusz powołał się ostatnie dane statystyczne mówiące o wzroście bezrobocia i deficytu budżetowego. Jego zdaniem rząd szukając pieniędzy zachowuje się jak Indianie zbierający chrust na ciężką zimę.

bESircnb

POSŁUCHAJ POSŁA PiS:

Zdaniem posła PiS, dobrze się dzieje, że rząd zmienił strategię rozmowy z władzami Narodowego Banku Polskiego. W ocenie posła PiS, Sławomir Skrzypek, jak przystało na szefa tak poważnej instytucji, słusznie zwraca uwagę na rozważne wydawanie pieniędzy.

Według Poncyliusza nie można w obecnej sytuacji prezesa NBP oskarżać o _ sknerstwo _ ponieważ podobnie zachowywał się minister finansów, który nie tak dawno temu nie zgadzał się na zwiększenie inwestycji budżetowych.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało wczoraj, że kluczowym aspektem dla dobra państwa będzie inwestowanie w rodzinę:

bESircnh

POSŁUCHAJ POSŁA PiS:

Poseł PiS dodał, że bardzo ważnym zadaniem, jakie stoi przed rządem, jest poprawienie sytuacji na rynku pracy.

Czytaj w Money.pl
Polacy na emigracji: Coraz gorsza praca i niższe zarobki Ponad 40 procent polskich emigrantów pracuje za minimalne stawki, góra 1,5 tysiąca euro - wynika z badania Money.pl.
Biedniejemy, inflacja przegania wzrost płac* * Kryzys jest dla firm wygodnym argumentem hamującym podwyżki. Lepiej będzie najwcześniej w przyszłym roku.
*Szukasz pracy? Najlepiej przez internet * W ubiegłym roku firmy w internecie najczęściej szukały sprzedawców. Internauci - pracy w budownictwie.

ZOBACZ TAKŻE:

bESircnC
kryzys
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)