Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poseł Samoobrony zatrzymamany przez CBA

0
Podziel się:

Poseł Samoobrony z Pomorza Lech Woszczerowicz został ponownie przesłuchany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Oficerowie CBA zatrzymali go wczoraj około godziny 21 w Sopocie.

Poseł Samoobrony zatrzymamany przez CBA
(PAP)

*Poseł Samoobrony z Pomorza Lech Woszczerowicz został ponownie przesłuchany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. *

Oficerowie CBA zatrzymali go wczoraj około godziny 21 w Sopocie.
Przesłuchanie trwało kilka godzin i zakończylo sie nad ranem - poinformowała Radio Gdańsk szefowa pomorskiej Samoobrony Danuta Hojarska.

Posłanka jest zbulwersowana metodami pracy CBA. Hojarska uważa, że służby prawdopodobnie chcą na zatrzymanym pośle wymusić zeznania, że to on ostrzegł ministra Leppera o przygotowanej prowokacji CBA w sprawie odrolnienia gruntów pod Mrągowem. Jej zdaniem, tego typu działania organów państwowych są sprzeczne z zasadami państwa prawa.
Według Danuty Hojarskiej, do drugiego przesłuchania posła w ciągu dni doszło, ponieważ był jedną z osób które widziały się w poprzedni piątek z Andrzejem Lepperem. Danuta Hojarska powiedziała, że liczy w tej sprawie na interwencję marszałka Sejmu. Jej zdaniem, kolejny raz naruszono immunitet posła Lecha Woszczerowicza.

We wtorek wieczorem poseł Woszczerowicz został wyprowadzony przez oficera ABW z samolotu lecacego z Gdańska do Warszawy i przesłuchany po raz pierwszy.
Lech Woszczerowicz należy do bliskich znajomych Andrzeja Leppera.

wiadomości
gospodarka
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)