Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Posłowie ubolewają - nad komisją i nad marszałkiem

0
Podziel się

PO, PSL i Lewica wstydzą się za awanturę. PiS wstydzi się za Bronisława Komorowskiego.

Posłowie ubolewają - nad komisją i nad marszałkiem
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEahyxmJ

Kluby PO, PSL i Lewicy oraz koła SdPl-Nowa Lewica i Demokratyczne Koło Poselskie wyraziły w specjalnym oświadczeniu _ głębokie ubolewanie _ w związku z incydentami podczas ostatniego posiedzenia Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich.

Na wspólnej konferencji przedstawiciele klubów i kół oświadczyli, że mając świadomość strat, jakie poniósł polski parlamentaryzm w związku z ostatnimi wydarzeniami.

Posłowie w oświadczeniu wyrazili również nadzieję, że podobne zajścia już się więcej w Sejmie nie powtórzą, a _ incydent ten będzie przestrogą na przyszłość _.

bEahyxmL

_ - Stała się rzecz skandaliczna, niedopuszczalna i za którą odpowiadają ci, którzy są winni, ale również i my wszyscy posłowie - 460 członków polskiego Sejmu. Uznaliśmy, iż zawiedliśmy zaufanie naszych wyborców _- podkreślaWitold Gintowt-Dziewałtowski poseł Lewicy.

PiS też ubolewa

_ - PiS w z ubolewaniem przyjęło działania marszałka SejmuBronisława Komorowskiegozwiązane z trybem zwołania Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich _- głosi oświadczenie klubu PiS j.

Zdaniem PiS, celem i skutkiem zwołania komisji (która zajmowała się wnioskiem o uchylenie immunitetuZbigniewowi Ziobrze) było uniemożliwienie posłowi prawa do obrony.

bEahyxmR
bEahyxnm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)