Notowania

blida
10.07.2007 15:32

Postępowanie w sprawie Blidy umorzone

Prokuratura Okręgowa w Katowicach umorzyła postępowanie dotyczące Barbary Blidy. Była minister budownictwa i posłanka SLD była podejrzana o korupcję w mafii węglowej. J

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

*Prokuratura Okręgowa w Katowicach umorzyła postępowanie dotyczące Barbary Blidy. Była minister budownictwa i posłanka SLD była podejrzana o korupcję w mafii węglowej. *

Jak powiedziała rzeczniczka prokuratury Marzena Matysik-Folga sprawę umorzono ze względu na śmierć Barbary Blidy. Przypomniała, że w tym śledztwie podejrzana była ona o pomoc Barbarze Kmiecik w przekazaniu 80 tysięcznej łapówki prezesowi rudzkiej spółki węglowej Zbigniewowi B. w zamian za umorzenie odsetek za dostawy węgla.

Informacje, które uzyskano do tej pory będą wykorzystwane w dalszym śledztwie dotyczącym mafii węglowej. W dwóch postępowaniach podejrzanych jest kilkanaście osób.

Była posłanka i minister budownictwa popełniła samobójstwo 25 kwietnia podczas interwencji ABW w jej domu w Siemianowiach Śląskich. Funkcjonariusze mieli przedstawić Blidzie zarzuty i zatrzymać ją.

Tagi: blida, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz