Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lewica
03.09.2006 10:58

Powstaje front przeciw "psuciu państwa"

Dziś zostanie podpisane porozumienie wyborcze pomiędzy SLD, SdPL, Unią Pracy i Partią Demokratyczną - demokraci.pl. Koalicja ma zadbać o uczciwość w samorządach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Dziś zostanie podpisane porozumienie wyborcze pomiędzy SLD, SdPL, Unią Pracy i Partią Demokratyczną - demokraci.pl. *

Przewodniczący Partii Demokratycznej Janusz Onyszkiewicz powiedział, że chodzi o "zbudowanie frontu demokratycznego sprzeciwu wobec psucia państwa". Celem połączenia sił jest - według Onyszkiewicza - niedopuszczenie do tego, by fatalne praktyki w obserwowane w administracji publicznej przelały się do samorządów.

Partie zawiążą koalicyjny komitet wyborczy i wystawią wspólne listy do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich. Wystawią także wspólnych kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

"Priorytetem koalicji są uczciwe samorządy, które nie będą polem zawłaszczanym przez ugrupowania polityczne, i służącym wąskim interesom partyjnych elit" - podkreślił Janusz Onyszkiewicz.

Janusz Onyszkiewicz podkreślił, że jego partia dokonała trudnego wyboru, ale próbowała wcześniej w sojusz z PO, jednak partia Donalda Tuska odrzuciła możliwość wspólnych list w wyborach samorządowych.

Zdaniem publicysty, Rafała Ziemkiewicza, sojusz z SLD to dla Partii Demokratycznej - wywodzącej się z dawnej opozycji "solidarnościowej" - to wyrzeczenie sie "ethosu". _ " _Partia Janusza Onyszkiewicza i tak nie wyjdzie z politycznego cienia, a straci swój historyczny wizerunek" - twierdzi Rafał Ziemkiewicz - "Nowa koalicja centrolewicowa nie zmieni zasadniczo sceny politycznej w Polsce, natomiast ma znaczenie symboliczne."

Janina Paradowska ocenia, że alians Partii Demokratycznej z SLD jest rozwiązaniem racjonalnym, skoro Platforma Obywatelska odrzuciła ofertę koalicji z partią Janusza Onyszyszkiewicza.

Tagi: lewica, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz