Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska plus
09.01.2010 15:10

Powstała nowa partia polityczna

Komitet założycielski Polski Plus ogłosił m.in. manifest polityczny Plus dla Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*PosełJerzy Polaczekzostał tymczasowym prezesem partii Polska Plus. Komitet założycielski wybrał także 28-osobowy zarząd tymczasowy, 6-osobowe prezydium i przyjął manifest polityczny _ Plus dla Polski _ oraz przesłanie zawierające propozycje programowe ugrupowania. Wśród członków partii jest m.in.Ludwik Dorn. *

Szef komitetu organizacyjnegoJarosław Sellinpowiedział, że partia zamierza wprowadzić wiele nowatorskich rozwiązań - takich choćby jak audyt zewnętrzny. Poseł poinformował, że audytorami zgodzili się zostać profesorowie Jadwiga Staniszkis iPaweł Śpiewak.

POSŁUCHAJ JERZEGO POLACZKA:

Prezes Polski Plus Jerzy Polaczek powiedział, że działalność partii będzie opierać się na nowej jakości służby publicznej i na docenieniu wiedzy ludzi. Nowością w polskim systemie politycznym ma być też podejmowanie decyzji po wewnętrznym referendum.

Jerzy Polaczek skrytykował również _ plemiona _ PO i PiS, które korzystając z budżetowych pieniędzy obijają się po politycznych głowach.

POSŁUCHAJ JERZEGO POLACZKA:


Według Polski Plus, najbliższe dziesięciolecie to _ złota polska dekada _, w której musimy zrealizować _ trzecią falę reform _ traktowanych jako wyzwanie a nie zagrożenie.

Zdaniem Ludwika Dorna, w Polce zabrakło dotąd ducha wielkiego _ tak _.

POSŁUCHAJ LUDWIKA DORNA:

Polska Plus proponuje między innymi likwidację KRUS, wydłużenie do 25 lat wieku uprawniającego do emerytur mundurowych, wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych, obniżenie pierwszej stawki podatku PiT do 16 procent i zniesienie podatku dochodowego od emerytur.

Polska Plus opowiada się też za zmianą konstytucji - prezydenckim modelem władzy i przedłużeniem kadencji prezydenta do 6 lat. Odbudowaniu zaufania społecznego do państwa ma służyć wpisanie do Konstytucji nowej kategorii źródeł prawa - ustaw programujących.

Tagi: polska plus, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz