Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Praga szykuje się do szczytu Obama-Miedwiediew

0
Podziel się:

Przywódcy podpiszą taktat, który zredukuje nuklearne arsenały.

Praga szykuje się do szczytu Obama-Miedwiediew
(PAP/EPA)

Pięć tysięcy policjantów zostanie rozmieszczonych w Pradze podczas wizyty prezydentów USA i Rosji Baracka Obamy i Dmitrija Miedwiediewa. W stolicy Czech podpiszą oni w czwartek nowy traktat rozbrojeniowy, który zastąpi układ START, zawarty przez USA i ZSRR w 1991 r.

Jak powiedział szef miejscowej policji Oldrzich Martinu, podjęte zostaną zaostrzone środki bezpieczeństwa. Dostęp na zamek na Hradczanach, gdzie prezydenci USA i Rosji podpiszą w czwartek traktat, zostanie odcięty.

Według czeskiej agencji CTK Obama przybędzie na zamek w czwartek o godz. 10 rano. Tu obaj prezydenci przeprowadzą rozmowy i podpiszą traktat około południa. Uroczystość podpisania porozumienia i konferencja prasowa potrwają około godziny. O godz. 13 prezydent Czech Vaclav Klaus podejmie przywódców USA i Rosji obiadem, który ma potrwać do godz. 14.30.

ZOBACZ TAKŻE: USA ogłoszą dziś nową strategię nuklearną
Kolejnym silnie strzeżonym obiektem w Pradze będzie rezydencja ambasadora USA, gdzie Obama spotka się w czwartek z 11 przywódcami Europy Środkowej, w tym z polskim premierem Donaldem Tuskiem. Według CzTK spotkanie rozpocznie się o godz. 19 i zakończy o godz. 21.

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa przewidziane są również w hotelach, gdzie mieszkać będą obaj prezydenci: w Hiltonie, gdzie zatrzyma się Obama po przyjeździe do Pragi w czwartek oraz Four Seasons, gdzie gościć będzie Miedwiediew.

Prezydent Rosji - jak informuje CTK - przyjedzie do stolicy Czech jutro w drugiej połowie dnia, i w tym dniu spotka się z Vaclavem Klausem, a wyjedzie w czwartek około godz 15. Do Pragi przyjedzie po dwudniowej wizycie na Słowacji.
Barack Obama pozostanie w Pradze do piątku, kiedy to prawdopodobnie spotka się z prezydentem Czech i premierem Janem Fischerem.

Planowane redukcje głowic

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)