Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.10.2009 13:21

Premier i prezydent bez podwyżki w przyszłym roku

Pensje prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu, będą w 2010 r. na poziomie z 2008 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

Projekt zakłada m.in., że wynagrodzenia osób na kierowniczych stanowiskach państwowych, m.in. prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu, będą w 2010 r. na poziomie z grudnia 2008 r. Łączne oszczędności mają wynieść ok. 7 mln zł. **

Rządowym projektem ustawy zajmie się sejmowa komisja finansów. Sejm nie zgodził się, by projekt trafił też pod obrady komisji rodziny, zdrowia, spraw poselskich, obrony narodowej i sprawiedliwości. Komisja finansów zasięgnie jedynie opinii innych komisji o projektowanych zmianach.

Zgodnie z projektem, pensje szefów i wiceszefów najważniejszych instytucji w państwie miałyby pozostać na poziomie z grudnia 2008 r. Projektowana ustawa wpłynęłaby też na zarobki posłów i senatorów, których pensje zależą od wysokości wynagrodzeń podsekretarzy stanu.

Rząd chce też zmienić zasady wynagradzania pracowników i urzędników służby cywilnej. Z ich wynagrodzeń zniknie dodatek specjalny. Proponowane w projekcie zmiany obejmują też zasady wynagradzania sędziów delegowanych do pracy w ministerstwie sprawiedliwości oraz prokuratorów.

Projekt przewiduje, że ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2010 r.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz