Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier: Niech Tusk zadeklaruje, że nie będzie PO-LiD-u

0
Podziel się:

Premier Jarosław Kaczyński powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość będzie rozmawiać po wyborach o możliwości utworzenia koalicji z każdą partią, która będzie chciała budować IV RP.

Premier: Niech Tusk zadeklaruje, że nie będzie PO-LiD-u
(PAP/Paweł Kubicki)

Jarosław Kaczyński podkreślił, że nie ma żadnego zbliżenia jego partii z Lewicą i Demokratami. Oświadczył, że LiD jest najbardziej zaciekłym wrogiem Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE: PSL o PiS: Mieszkania na wierzbie, rodzina na lodzie Premier zaapelował do Platformy, aby ta również zadeklarowała, iż nie będzie wchodzić w koalicję z LiD-em. W odpowiedz Bronisław Komorowski z PO powiedział, że oczekuje, by PiS zadeklarował, że nie zawrze koalicji z Samoobroną.

Jarosław Kaczyński zarzucił swoim przeciwnikom politycznym, że wykorzystują media do rzucania fałszywych oskarżeń. Odniósł się w ten sposób do ostatniej wypowiedzi Donalda Tuska, w której lider PO zasugerował, że po wyborach szef rządu i marszałek Ludwik Dorn będą utrudniać oddanie władzy.

Premier powiedział również, że zbliżająca się debata z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim może być ciekawa. Dodał, że były prezydent jest bardzo sprawnym mówcą, przez co może być groźnym przeciwnikiem podczas debaty.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)