Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
orędzie
19.08.2008 15:14

Premier odwołał telewizyjne orędzie

Po godzinie 20 w TVP najpierw Lech Kaczyński, a potem Donald Tusk mieli mówić o instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Po godzinie 20 w TVP najpierwLech Kaczyński, a potemDonald Tuskmieli mówić o instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej

O tym, że nie będzie orędzia telewizyjnego Donalda Tuska poinformował wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

_ - Sytuacja, w której dwie najważniejsze osoby w państwie występowałyby jednocześnie w telewizji narażałaby na śmieszność niestety nie tylko telewizję, ale także polską politykę i polityków _ - powiedział Schetyna.

Na godzinę 16.30 zaplanowano konferencję prasową szefa rządu. Donald Tusk ma przedstawić na niej swoje stanowisko w sprawie umowy o instalacji w naszym kraju elementów amerykańskiego systemu.

*Pojedynek na orędzia *

Dziś rano Centrum Informacyjne Rządu podało, że po wieczornych _ Wiadomościach _ w TVP1 orędzie wygłosi premier Donald Tusk.

Po kilku godzinach podobną decyzję podjęła Kancelaria Prezydenta. Lech Kaczyński, z racji swojego stanowiska ma jednak pierwszeństwo i to jego orędzie TVP wyemituje jako pierwsze.

Obaj politycy mieli mówić na ten sam temat: w środę w Warszawie zostanie podpisana umowa w sprawie tarczy antyrakietowej - parafowana przez negocjatorów polskich i amerykańskich w ubiegły czwartek. Z tej okazji do Warszawy przybędzie we wtorek wieczorem sekretarz stanu USA Condoleezza Rice.

Tagi: orędzie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz