Notowania

chile
28.02.2010 07:10

Premier przesłał kondolencje rodzinom ofiarom w Chile

W trzęsieniu ziemi zginęło 300 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Premier Donald Tusk przesłał kondolencje rodzinom ofiar trzęsienia ziemi w Chile. W trzęsieniu ziemi zginęło co najmniej 300 osób.

Premier Donald Tusk przesłał kondolencje na ręce prezydent Chile Michelle Bachelet. _ - Proszę przyjąć wyrazy najgłębszego współczucia w związku z tak wielką tragedią, która nawiedziła Pani ojczyznę _ - napisał premier.

_ - W takiej chwili brakuje słów, aby wyrazić żal z powodu ofiar i zniszczeń spowodowanych przez straszliwe trzęsienie ziemi. Proszę przyjąć deklarację solidarności z Chile w tych trudnych dniach _ - napisał Donald Tusk.

Epicentrum rozległego trzęsienia, do którego doszło w sobotę o godzinie 3.34 czasu miejscowego (7.43 czasu polskiego), znajdowało się 117 km na północny wschód od miasta Concepcion, drugiego co do wielkości miasta kraju. Ognisko trzęsienia znajdowało się na głębokości 35 km.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ **MSZ prosi o informacje o Polakach w Chile** ]( http://news.money.pl/artykul/msz;prosi;o;informacje;o;polakach;w;chile,132,0,593796.html )
* **[ Ponad 300 ofiar trzęsienia ziemi w Chile ]( http://news.money.pl/artykul/ponad;300;ofiar;trzesienia;ziemi;w;chile,235,0,593899.html )**

Tagi: chile, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz