Notowania

wiadomości
27.01.2009 17:46

Premier sprawdza Klicha. Decyzja w tym tygodniu

Media sugerują możliwość dymisji szefa MON.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Wszystkie sprawy, które budziły wątpliwości w odniesieniu do MON i jego szefaBogdana Klicha, są wyjaśniane - powiedział premierDonald Tusk.

Premier odpowiadał na pytanie o możliwość dymisji Klicha w związku z doniesieniami _ Rzeczpospolitej _ o tym, że firmy kontrolowane przez Skarb Państwa dofinansowały działalność fundacji Instytut Studiów Strategicznych, której jednym z założycieli jest szef MON.

_ - Na pewno jeśli będą ku temu powody, to będę podejmował decyzje twarde, ale mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni na korzyść min. Klicha _ - podkreślił premier.

Premier zaznaczył, że odebrał już od Klicha wyjaśnienia dotyczące m.in. Instytutu Studiów Strategicznych. Jak dodał, pełnomocnik rządu ds. walki z korupcjąJulia Pitera_ w szczegółach _ zbadała sprawę i jej raport _ jeśli chodzi o nominacje, które budziły pewne wątpliwości , jest u niego na biurku. - Zbiorę to wszystko w swojej głowie i sumieniu i decyzje będą pod koniec tygodnia _ - dodał.

Premier podkreślił, że decyzji o dymisji _ się nie rozważa _. _ - Takie decyzje się podejmuje _ - zaznaczył szef rządu.

Według premiera, nikt z ministrów _ nie może spać spokojnie _. - _ Czasy wymagają od wszystkich ministrów mojego rządu dodatkowej dyscypliny, koncentracji _ - wyjaśnił. Donald Tusk podkreśla, że ponieważ rząd czekają trudne decyzje związane m.in. z oszczędnościami, ministrowie _ muszą budzić 100 proc. zaufanie. _

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz