Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier: Sprawę Grasia rostrzygnie prokurator

0
Podziel się

Chodzi o to, że rzecznik rządu mieszka w willi niemieckiego biznesmena.

Premier: Sprawę Grasia rostrzygnie prokurator
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEajyNkR

Prokuratura zajmie się sprawą domniemanych nieprawidłowości wynikających z nieodpłatnego korzystania z części willi przez rzecznika rządu Pawła Grasia - mówi premier Donald Tusk.

Premier powiedział, że otrzymał przygotowany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne raport w tej sprawie. _ Zgodnie z oceną CBA sprawa trafi do oceny prokuratorskiej, wyjaśnienia pana ministra Grasia są inne niż sugestie zawarte w raporcie CBA _ - oznajmił Tusk. Jak dodał, sugestie te dotyczą nieprawidłowości, jakich - według CBA - Graś miał się dopuścić, wypełniając oświadczenie majątkowe.

Szef rządu podkreślił, że przyjmuje do wiadomości, że CBA, ale także sam Graś, oczekują jak najszybszego wyjaśnienia przez prokuraturę tej kwestii. _ Sprawa ma charakter powiedziałbym urzędniczy, a nie sensacyjno-kryminalny. Pan minister Graś poinformował mnie, że jemu też osobiście bardzo zależy, by prokurator jak najszybciej wyjaśnił te wątpliwości _ - oświadczył premier.

bEajyNkT

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mateusz Martyniuk poinformował, że od 18 września toczy się postępowanie sprawdzające ws. podejrzenia złożenia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych przez Grasia. Ma to związek z ustawą o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski potwierdził PAP, że Biuro przekazało kancelarii premiera analizę oświadczeń majątkowych ministra Grasia i dokumentację związaną z najmem domu.

W lipcu _ Super Express _ napisał, że Graś za darmo mieszka w willi należącej do niemieckiego biznesmena. Media zarzucały mu, że nie wpisał tego faktu do oświadczenia majątkowego, ani rejestru korzyści, nie płacił również z tego tytułu podatku. Rzecznik rządu wyjaśniał, że jego rodzina korzysta z trzypokojowego mieszkania w willi w siedzibie spółki na mocy umowy o świadczeniu wzajemnym.

_ Umowa o świadczeniu wzajemnym niepieniężnym została w polskim prawie przygotowana właśnie po to, że nie płaci się od niej podatków. Skoro jest taka forma, to z niej skorzystałem 13 lat temu, wtedy wydawało się, że na krótko i na prowizoryczny czas, ale prowizorki okazują się trwałe _ - mówił w lipcu Graś.

bEajyNkZ

O tym, że raport CBA trafił na biuro premiera poinformował wtorkowy _ Super Express _. Tusk zaznaczył, że dokument ten ma charakter zastrzeżony.

bEajyNlu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)