Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier szuka ambasadora Polski przy UE

0
Podziel się:

Jako "niesłychanie trudne" premier Jarosław Kaczyński określił poszukiwania odpowiedniego kandydata na stanowisko ambasadora Polski przy Unii Europejskiej.

Premier szuka ambasadora Polski przy UE
(PAP/ Bartłomiej Zborowski)

Szef rządu podkreśla, że odpowiednia osoba, poza bardzo dobrą znajomością języków obcych i przygotowaniem merytorycznym, musi się także wykazać "perfekcyjnymi" kwalifikacjami moralnymi.

"Nie może być bowiem tak, że nowo powołany ambasador od razu próbuje załatwić sobie posadę na przyszłość za kilkanaście tysięcy euro miesięcznie" - argumentował premier na czwartkowej konferencji prasowej. Według niego, ambasador Polski przy Wspólnocie musi na jej forum reprezentować polskie interesy.

Premier przyznał, że "kilka osób" - a wśród nich także wiceministrowie spraw zagranicznych - które spełniały wyznaczone kryteria, odmówiło objęcia stanowiska, powołując się m.in. na stan zdrowia.

Jak poinformował Jarosław Kaczyński, obecnie odpowiedni kandydat na ambasadora przy Unii poszukiwany jest w "sferach naukowych, wśród ludzi, którzy zajmują się problematyką europejską".

Premier zaznaczył, że trudności przy poszukiwaniu ambasadora nie mogą mieć żadnego wpływu na decyzje w sprawie obsadzenia wakujących stanowisk szefów innych polskich placówek.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)