Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Premier: Tusk chce wrócić do "wielkiego przekrętu"

0
Podziel się:

"Jeżeli pan Donald Tusk chce zacząć eliminować dziś wpływowych
polityków ze sceny, to proszę (...) żeby zaczął od siebie" - mówi premier.

Premier: Tusk chce wrócić do "wielkiego przekrętu"
(PAP/Radek Pietruszka/Adam Hawej)

PremierJarosław Kaczyńskiuważa, że przewodniczący PODonald Tusk"eliminuje go ze sceny politycznej". "Jeżeli pan Donald Tusk chce zacząć eliminować dziś wpływowych polityków ze sceny, to proszę go w imieniu Polski, żeby zaczął od siebie" - powiedział premier.

"Nie jestem człowiekiem tak wrogo do bliźniego nastawiony jak Donald Tusk, który mnie eliminuje ze sceny politycznej" - podkreślił premier.

"Donald Tusk teraz chce sprywatyzować w sposób opisany przez panią Sawicką szpitale, chce wrócić do polityki z początku lat 90., kiedy polityka to była jeden wielki przekręt, a z drugiej strony próbuje stawiać jeszcze polityczne warunki ludziom, którzy wtedy za wielką cenę z tym walczyli, a którzy w tej chwili po raz pierwszy skutecznie potrafili do tej polityki odejść. To jest arcyskandal" - powiedział J. Kaczyński.

ZOBACZ TAKŻE:
Marcinkiewicz porzucił PiS
"Jeżeli pan Donald Tusk chce zacząć eliminować dziś wpływowych polityków ze sceny, to proszę go w imieniu Polski, żeby zaczął od siebie. W liberalnych Stanach Zjednoczonych, gdyby mu udowodniono, że to jego bzdurzenie z początku lat 90. miało rzeczywisty wpływ na przedsiębiorstwa - a według mnie miało - to by resztę życia spędził w kryminale" - podkreślił.

Kaczyński był także pytany o sytuację w służbie zdrowia. "Jest oczywiste, że PiS był zawsze radykalnie przeciwko prywatyzacji szpitali, a PO jest za tym, żeby prywatyzować. Zbigniew Religa miał swój 12-punktowy plan naprawy służby zdrowia i tam nie ma żadnej prywatyzacji szpitali" - powiedział szef rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)