Notowania

donald tusk
15.07.2008 18:02

Premier: W sprawie stoczni nie jestem łatwym optymistą

Donald Tusk zapewnia, że Polska zdąży z restrukturyzacją stoczni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*PremierDonald Tuskzapewnił szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, że Polska zdąży do 12 września z restrukturyzacją stoczni. *

Dziś w przerwie posiedzenia Rady Ministrów, Tusk rozmawiał przez telefon z Barroso w sprawie stoczni.

Szef rządu podkreśla, że ostatnie dni poświęcił na konsultacje z KE. Przypomniał, że w dwóch listach do jej szefa przesłał dokumentację, która pozwoli na restrukturyzację i prywatyzację stoczni bez konieczności ogłaszania ich upadłości.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Tusk porozmawia o stoczniach z Barroso ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;porozmawia;o;stoczniach;z;barroso,40,0,355368.html )
* [ Grad: W sprawie stoczni zrobiliśmy już wszystko ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/grad;w;sprawie;stoczni;zrobilismy;juz;wszystko,3,0,355331.html )
* [ Premier: W sprawie stoczni nie odpuścimy ]( http://news.money.pl/artykul/premier;w;sprawie;stoczni;nie;odpuscimy,172,0,355244.html )
* [ Unia da stoczniom dodatkowy czas ]( http://news.money.pl/artykul/unia;da;stoczniom;dodatkowy;czas,92,0,355420.html )
* ******[ **Wiadomości na Twojej stronie internetowej!** ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )******

_ - Propozycje, jakie wysłałem w moich dwóch listach do przewodniczącego Barroso zostały dobrze ocenione. Wśród nich była zapowiedź, że polska strona do 12 września zdąży z przesłaniem kompletu dokumentacji, jeśli chodzi o restrukturyzację stoczni. Zapowiadamy także ambitny plan sfinalizowania procesu prywatyzacji do 30 września _ - powiedział Tusk.

Premier wyraził nadzieję, że Komisja zgodzi się na przedłużenie terminu do 12 września. Zaznaczył jednak, że decyzja w tej sprawie zapadnie w środę._ - Decyzja zapadnie jutro.(...) Czuję się upoważniony do stwierdzenia, że dzisiaj ta kwestia jest na dobrej drodze _ - podkreślił.

Szef rządu zaznaczył jednak, że _ nie jest łatwym optymistą, jeśli chodzi o polskie stocznie _. _ - Twierdzę, że jesteśmy tylko o jeden krok dalej, a to jest jeszcze długa droga, żeby uratować stocznie _ - powiedział Tusk.

Premier Tusk firmy zainteresowane zakupem stoczni Gdynia i Szczecin nazwał poważnymi inwestorami. Wymienił ukraińską firmę ISD (właściciela stoczni w Gdańsku), która chce kupić zakład w Gdyni oraz Mostostal- Chojnice i norweską stocznię Ulstein, które są zainteresowane zakupem stoczni Szczecin. Gdańska stocznia została już sprywatyzowana.

Szef rządu dodał, że _ zamieszanie polityczne _ wokół stoczni oraz demonstracje związkowców nie sprzyjają negocjacjom z inwestorami.

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz