Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
11.02.2009 07:00

Premier zły na swoich ministrów

Tusk skrytykował Sikorskiego i Czumę za reakcję w sprawie śmierci Polaka w Pakistanie

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Z nieoficjalnych informacji _ Dziennika _, że Donald Tusk był niezadowolony z poczynań Radosława Sikorskiego i Andrzeja Czumy.

Swoich ministrów premier skrytykował osobiście podczas narady, którą zwołał na poniedziałek wieczór. _ Dziennik _ dowiedział się, że podczas spotkania Donald Tusk
mocno skrytykował działania ministra spraw zagranicznych.

Zdaniem gazety, premiera zirytowało między innymi to, że MSZ nie chciało zwołać konferencji prasowej w niedzielę. Ponadto szef rządu był także mocno niezadowolony ze słów ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy, który oskarżył pakistański rząd o sprzyjanie terrorystom. Po przeprosinach Czumy premier miał oznajmić, że ta sprawa jest już zamknięta. Jednak - jak wynika z informacji _ Dziennika _ - na wtorkowym posiedzeniu rządu publicznie skrytykował szefa resortu sprawiedliwości.

Gazeta pisze także, iż po poniedziałkowej naradzie postanowiono zaostrzyć retorykę. Wicepremier Grzegorz Schetyna oznajmił, że rząd rozważał operację służb w Pakistanie, a chwilę później marszałek Senatu Bogdan Borusewicz odwołał wizytę pakistańskich senatorów. Jak dowiedział się _ Dziennik _, naciskało na to MSZ.

Zobacz także:

Tagi: tusk, czuma, sikorski, polak, zabity, pakistan, krytyka, spotkanie, rząd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz