Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lech kaczyński
25.12.2007 11:16

Prezydent chce walczyć z Unią

Kaczyński wyraził nadzieję, że obecny rząd będzie prowadził politykę "twardej walki o polskie interesy w ramach Unii".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Kaczyński chciałby, aby w przyszłym roku kontynuowany był obecny kierunek polskiej polityki wewnętrznej i zagranicznej.

Wyraził nadzieję, że obecny rząd będzie prowadził politykę - jak to określił - "twardej walki o polskie interesy w ramach Unii".

Lech Kaczyńskidodał, że wyraźnym efektem działań ostatniego roku jest wzmocnienie relacji Warszawy z krajami Europy Wschodniej.

Prezydent chciałby także, aby utrzymane zostały bliskie stosunki z Ukrainą, Gruzją, Azerbejdżanem. Jego zdaniem należy również nadal pogłębiać kontakty z krajami nadbałtyckimi - Litwą, Łotwą i Estonią oraz utrzymać bliski sojusz z Czechami.

Zdaniem prezydenta ważne jest też dla Polski umacnianie relacji z Francją oraz utrzymanie sojuszu polityczno-militarnego ze Stanami Zjednoczonymi, bo - jak podkreślił - jest to sojusz ważny dla Polski.

_ W polityce wewnętrznej prezydent życzyłby sobie kontynuowania walki z korupcją oraz - jak to ujął - "aby Polska rozwijała się w takim tempie jak dotąd". _

Lech Kaczyński , który dwa lata temu objął urząd prezydencki powiedział, że ten okres to czas szybkiego wzrostu gospodarczego, gwałtownego spadku bezrobocia i wzmocnienia pozycji Polski w stosunkach międzynarodowych.

Wspólnym osiągnięciem nazwał prezydent podpisanie Traktatu Lizbońskiego. Podkreślił, że jest to kompromis pomiędzy zwolennikami Unii Europejskiej jako jednego mocarstwa a tymi, którzy chcą zachowania państw narodowych w Unii.

Prezydent dodał, że po podpisaniu Traktatu Lizbońskiego umocniła się pozycja Polski w Unii Europejskiej. Zdaniem Lecha Kaczyńskiego, wielkim sukcesem naszego kraju w tym roku było umocnienie pozycji Polski na Wschodzie. Prezydent przypomniał tu o wspólnych przedsięwzięciach energetycznych Litwy, Polski, Ukrainy, Gruzji i Azerbejdżanu.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: lech kaczyński, unia, traktat, lizbona, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz