Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lech kaczyński
01.07.2008 17:13

Prezydent czeka na Irlandczyków

Lech Kaczyński ratyfikuje Traktat Lizboński, jeśli zrobi to Irlandia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Jeżeli Irlandia ratyfikuje Traktat Lizboński, ze strony Polski nie będzie najmniejszej przeszkody do ratyfikacji - zapewnił we wtorek prezydentLech Kaczyński. - _ Brałem udział na wielką skalę w negocjowaniu tego traktatu i go popieram _ - zaznaczył Lech Kaczyński.

- _ Jeżeli Irlandczycy zmienią zdanie (w sprawie ratyfikacji) - nie pod wpływem nacisków, tylko z własnej woli - to ze strony Polski nie będzie najmniejszej przeszkody (aby traktat ratyfikować) _ - powiedział prezydent .

- _ Jeżeli z Irlandią będzie w porządku, jeżeli Irlandia zgodnie ze swoim prawem, nie pod przymusem ratyfikuje Traktat, dokładnie - stworzy przesłanki do jego ratyfikacji - to ja ten traktat również podpiszę _ - zapowiedział prezydent.

Pytany, czy Polska czekając na decyzję Irlandii nie stanie się _ hamulcowym Europy _, Lech Kaczyński odparł: _ To nie jest prawda _.

- _ Polska szanuje zasadę jednomyślności, szanuje Irlandczyków, szanuje narody mniejsze od naszego, nawet dużo mniejsze i na tym polega sprawa _ - podkreślił prezydent.

Tagi: lech kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz