Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent: Kryzys ma niepokojące rozmiary

0
Podziel się:

Lech Kaczyński nie wyklucza zwołania Rady Gabinetowej w sprawach gospodarczych.

Prezydent: Kryzys ma niepokojące rozmiary
(PAP/Jacek Turczyk)
bEKDgfwB

PrezydentLech Kaczyński nie wyklucza zwołania Rady Gabinetowej w sprawach gospodarczych. Chciałby się również w tej sprawie spotkać w cztery oczy z premierem.

Prezydent pytany w stacji Polsat News, czy zwoła Radę Gabinetową w sprawach gospodarczych, powiedział: _ zobaczymy, nie wykluczam tego _.

_ - Natomiast chciałbym porozmawiać też z panem premierem w cztery oczy, bo jak dotąd przez ten ostatni rok (...) to jest najbardziej efektywna forma rozmów z panem premierem _ - mówił.

bEKDgfwD

Zdaniem Lecha Kaczyńskiego, w latach 2005-2007 podstawy polskiej gospodarki bardzo się umocniły. - _ Natomiast kryzys ma w tej chwili niepokojące rozmiary, mam nadzieję, że nie sięgnie Polski (...) Trzeba sobie zadać pytanie, jak się możemy bronić, gdyby nie daj Boże zaczął on Polski sięgać _ - zaznaczył prezydent.

Prezydent o rewolucji październikowej PO

Lech Kaczyński powiedział też, że nie może dać gwarancji, że na 140 ustaw, które mają - zgodnie z zapowiedzią PO - trafić jesienią do podpisu na jego biurko, będzie 140 jego podpisów. Prezydent zaznaczył, że jest zaskoczony tą zapowiadaną przez PO na październik ofensywą legislacyjną.

_ - W sto czterdzieści ustaw w tak szybkim tempie o tyle nie wierzę, że nie wierzę, żeby one były dobre. Także jako prawnik znam się na procesie legislacyjnym, ale jeśli rezultaty owej rewolucji październikowej (...) będą pozytywne dla Polski, to ja oczywiście jako prezydent będę się cieszył _ - zapewnił.

bEKDgfwJ

_ - Ja się nieco dziwię, bo jeszcze pół roku temu słyszałem, że spowolnienie procesu legislacyjnego jest sukcesem, a teraz przyspieszenie jest sukcesem. A jak wiadomo bogatym diabeł dziecko kołysze. Jak ktoś ma odpowiednią sytuację w mediach, może mówić raz białe raz czarne i to jest dobre i to jest dobre _ - zaznaczył Lech Kaczyński.

Pytany, czy wie już, jakie podejmie decyzje w sprawach ustaw zdrowotnych i ustawy o emeryturach pomostowych, prezydent powiedział: _ wiem i w przyszłym tygodniu społeczeństwo się dowie, szczególnie jeśli chodzi o ustawy zdrowotne; we wtorek _. Nie chciał jednak zdradzić sczegółów.

bEKDgfxe
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)