Notowania

lech kaczyński
15.08.2008 11:23

Prezydent: Na armii nie wolno oszczędzać

Bohaterstwo, to cecha, którą trzeba niezmiennie cenić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

PrezydentLech Kaczyńskiwręczając w dniu Wojska Polskiego nominacje generalskie i odznaczenia państwowe powiedział, że bohaterstwo, to cecha, którą _ trzeba niezmiennie cenić, ze względu na położenie geograficzne Polski i jej historię _.

Prezydent dodał, że mamy teraz nowych bohaterów - bohaterów dnia dzisiejszego, tych, którzy w imieniu Rzeczypospolitej i międzynarodowej społeczności walczą w Iraku, Afganistanie, w Bośni i na Wzgórzach Golan.

Na zdjęciu: generał brygady Marian Nitecki odbiera z rąk prezydenta Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

W Dniu Wojska Polskiego prezydent Lech Kaczyński wręczył w Belwederze nominacje generalskie i odznaczenia państwowe. W tym roku zwierzchnik sił zbrojnych zaakceptował 8 nominacji z 12, które przesłał minister obrony narodowej.

_ - Na armii nie wolno oszczędzać, powtarzam - na armii nie wolno oszczędzać. Armia kosztuje podatników, ale jest to konieczne. Musimy mieć siły zbrojne godne 40 milionowego kraju w środku Europy, o trudnym położeniu geograficznym _ - mówił prezydent.

ac">fot: PAP/Radek Pietruszkafot: PAP/Radek Pietruszka[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] Zobacz zdjęcia z defilady(http://www.money.pl/galeria/wojsko;polskie;swietuje;i;pokazuje,galeria,1354,0.html) - _ Mamy świetnych sojuszników, ale bronić się musimy umieć także sami _ - podkreślał Zwierzchnik Sił Zbrojnych.

Order Orła Białego pośmiertnie otrzymali: Wincenty Kwieciński- oficer Wojska Polskiego, członek Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej oraz NIE, Delegatury Sił Zbrojnych na Kraj i Zrzeszenia WiN oraz Franciszek Niepokólczycki- żołnierz AK i powojennego podziemia antykomunistycznego, prezes WiN, więzień polityczny w okresie stalinowskim.

Odznaczenia wojskowe z rąk prezydenta otrzymali między innymi żołnierze służący poza granicami kraju, w misjach pokojowych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Ile kosztuje nas armia - raport Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/zolnierz;kosztuje;ponad;183;tys;zlotych,79,0,361807.html )
* [ Kto zbiera łupy z tych wojen - felieton Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/plaskon;kto;zbiera;lupy;z;tych;wojen,160,0,361888.html )
Tagi: lech kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz