Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent o podziękowaniach: to marketing polityczny

0
Podziel się

Lech Kaczyński żałuje, że polscy przywódcy nie świętowali razem

Prezydent o podziękowaniach: to marketing polityczny
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEhZAuJh

Prezydent powiedział, że wczorajsze obchody rocznicy 4 czerwca były niedobre, gdyż czołowi przywódcy nie spotkali się przed Stocznią Gdańską.

Lech Kaczyńskidodał, że bardzo tego żałuje. W wywiadzie dla _ Sygnałów Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia prezydent podkreślał, że w szczególnie uroczystych dniach powinno się zapomnieć o różnicach politycznych.

POSŁUCHAJ PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO:


bEhZAuJj

Lech Kaczyński dodał, że miał najlepszą wolę, ale trudno uznać Kraków za miejsce, w którym powinno się obchodzić rocznicę wyborów 4 czerwca. _ - Jest oczywiste, że wolna Polska zaczęła się w Gdańsku _ - powiedział prezydent .

Serwis specjalny Money.pl

Zdaniem Lecha Kaczyńskiego wczorajsze obchody pokazały, że są dwie różne koncepcje Polski. Według prezydenta jedna z nich, czyli idea liberalna zbankrutowała w skali globalnej.

bEhZAuJp

POSŁUCHAJ PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO:


ZOBACZ TAKŻE:

Prezydent powiedział też, że jest wdzięczny premierowi Donaldowi Tuskowi za podziękowania za jego wkład w przemiany demokratyczne w Polsce, ale uważa, że słowa szefa rządu to marketing polityczny.

bEhZAuJq

_ - Bardzo jestem wdzięczny, chociaż myślę, że to zostało podsunięte przez specjalistów od marketingu politycznego _ - powiedział Lech Kaczyński w piątek w radiowych _ Sygnałach Dnia _.

Dopytywany, czy nie wierzy w dobre intencje premiera, odparł: _ chciałbym wierzyć, bo Donald Tusk w bezpośrednim kontakcie, niejednokrotnie o tym mówiłem, bywa osobą bardzo sympatyczną, tylko im bardziej sympatyczna rozmowa, tym później gorsze efekty _.

Lech Kaczyński powiedział, że jego nieobecność na uroczystym posiedzeniu Sejmu 3 czerwca nie była wyrazem niechęci do uczestników posiedzenia, ale skutkiem nieporozumienia.

Prezydent przyznał jednak, że nie ma powodów do szczególnej sympatii dlaLecha Wałęsy, gdyż ten używa wobec niego słów, uznawanych powszechnie za obelżywe.

bEhZAuJr

Mikrofon Money.pl

bEhZAuJK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)