Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent odpuszcza Pragę. Rząd zadowolony

0
Podziel się:

Chlebowski: Decyzja Lecha Kaczyńskiego ułatwi negocjacje.

Prezydent odpuszcza Pragę. Rząd zadowolony
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Lech Kaczyńskizrezygnował wczoraj z udziału w unijnym szczycie w Pradze.

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki powiedział, że prezydent nie chciał dawać rządowi pretekstu do konfliktu.

Gość Salonu Politycznego Trójki w Polskim Radiu zaznaczył, że działania rządu dowodzą, iż nie zależy mu na dobrych kontaktach z prezydentem.

POSŁUCHAJ PIOTRA KOWNACKIEGO:

Piotr Kownacki wyraził nadzieję, że szczyt w Pradze wzmocni projekt Partnerstwa Wschodniego. Zdaniem prezydenckiego ministra, jest to tym ważniejsze, że ostatnie wydarzenia w krajach postsowieckich pokazują, iż Moskwa stara się ograniczyc ich suwerenność i odizolować od zachodu Europy.
Jako przykład Kownacki podał wczorajszy bunt w bazie wojskowej w Gruzji, który według władz w Tbilisi, był inspirowany przez Rosję.

Prezydencki minister dodał, że Partnerstwo Wschodnie jest także kluczowe dla naszej części Europy z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego.

Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej wyraził zadowolenie, że unijny szczyt w Pradze odbędzie się bez skandalu.Zbigniew Chlebowskipowiedział w Sygnałach Dnia, że decyzja Lecha Kaczyńskiego ułatwi negocjacje na temat rządowego projektu - Partnerstwa Wschodniego.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA CHLEBOWSKIEGO:

Polityk Platformy Obywatelskiej uważa, że w przyszłości sprawa wyjazdów zagranicznych zarówno prezydenta, jak i premiera powinna być ustalona. Zbigniew Chlebowski przypomniał, że jeszcze nie tak dawno podział ról był wyraźny - szefowie rządu uczestniczyli w szczytach unijnych, natomiast prezydenci w szczytach NATO.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)