Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
06.10.2009 16:40

Prezydent podpisał ustawę o pilnych zakupach dla wojska

Przepisy pomogą żołnierzom na misjach zagranicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę umożliwiającą dokonywanie pilnych zakupów dla wojska na misjach zagranicznych z pominięciem offsetu

10 września Sejm znowelizował ustawę offsetową tak, by umożliwić pilne zakupy zagranicznego sprzętu i uzbrojenia dla kontyngentów z pominięciem umów, mających skompensować te zakupy zamówieniami w krajowym przemyśle lub transferem technologii.

*Nowelizacja ustawy offsetowej jest częścią tzw. pakietu afgańskiego *przyjętego w sierpniu przez rząd i zakładającego m.in. zwiększenie wydatków na wyposażenie polskiego kontyngentu działającego w ramach misji ISAF w Afganistanie.
Zgodnie z nowelizacją minister obrony będzie sam decydować o pilnych zakupach wyposażenia potrzebnego wojsku za granicą. Minister będzie miał obowiązek informowania Rady Ministrów i Sejmu o dokonanych w tym trybie transakcjach do końca marca każdego roku.

Dotychczas, zgodnie z ustawą offsetową, jeśli wartość zagranicznego zakupu dla wojska przekraczała 5 mln euro, musiał mu towarzyszyć offset. W połowie sierpnia rząd zapowiedział uproszczenie procedur związanych z zakupami wyposażenia dla żołnierzy za granicą.

Tagi: wojna w afganistanie, wojsko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz