Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent popiera kandydaturę Buzka na szefa PE

0
Podziel się

Jego zdaniem Jerzy Buzek ma istotne szanse na tę funkcję.

Prezydent popiera kandydaturę Buzka na szefa PE
(PAP/Bartosz Bator)
bEhGsPtx

Prezydent uważa, żeJerzy Buzekma _ istotne szanse _ na objęcie przewodnictwa Parlamentu Europejskiego. W wywiadzie dla Telewizji PolskiejLech Kaczyńskidał do zrozumienia, że wspiera kandydaturę byłego premiera na tę funkcję.


Lech Kaczyński zaznaczył, że ceni Jerzego Buzka, mimo iż startował z list Platformy Obywatelskiej. Dodał, że bardzo dobrze wspomina okres współpracy z Buzkiem jako premierem. Lech Kaczyński pełnił w jego rządzie przez ponad rok funkcję ministra sprawiedliwości.

Pytany o zadania nowo wybranych polskich eurodeputowanych do Parlamentu Europejskiego Lech Kaczyński mówił, że główne zadanie przed którym staną to walka o środki budżetowe, które mogą przypaść Polsce po 2013 roku. Dodał, że polscy parlamentarzyści, niezależnie od frakcji w jakiej się znajdą powinno połączyć siły i wspólnie walczyć o interes Polski.

bEhGsPtz
EUROWYBORY W RAPORTACH MONEY.PL
*Eurowybory obchodzą nas najmniej ze wszystkich głosowań * Jak sprawdził Money.pl najchętniej wybieramy prezydenta, posłów i senatorów. Europosłów niechętnie.
*Dziś eurowybory. Kosztują prawie 90 mln zł * Na organizację głosowania trzeba wydać blisko 83 mln zł. Kolejne miliony to refundacja kosztów dla komitetów wyborczych.

Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego wybierają eurodeputowani na 2,5-letnią kadencję. Reprezentuje on Parlament na zewnątrz i kieruje jego obradami. Przewodniczącym jest przedstawiciel największej frakcji - obecnie jest to Europejska Partia Ludowa. Kandydatami na to stanowisko są Polak Jerzy Buzek oraz Włoch Mario Mauro. Były polski premier ma poparcie PO i PSL, członków Europejskiej Partii Ludowej, a także PiS-u i prezydenta.

bEhGsPua
eurowybory
wiadomości
KOMENTARZE
(0)