Notowania

reforma służby zdrowia
13.02.2010 15:12

Prezydent przedstawi plan reformy służby zdrowia

Powstają projekty ustaw, oparte częściowo na dorobku prof. Religi. Wyniki poznamy w kwietniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

W ciągu kilku tygodni prezydent Lech Kaczyński przedstawi kilka projektów ustaw dotyczących służby zdrowia - zapowiedział * *prezydencki minister Paweł Wypych.

Prezydent Lech Kaczyński (na zdjęciu) zapowiedział rozwiązanie problemów służby zdrowia w maju zeszłego roku na Jasnej Górze, m.in. poprzez zaproponowanie alternatywnej do zawetowanej reformy autorstwa rządu. Zapewnił przy tym, że pod okiem jego doradcy ds. zdrowia dr. Tomasza Zdrojewskiego powstaje nowy projekt reformy, częściowo oparty o dorobek prof. Zbigniewa Religi. Jak mówił wówczas, będzie to alternatywna propozycja prezydenta, której dalsze losy będą zależały od Sejmu.

Pytany o wypowiedź prezydenta w sobotę w _ Przesłuchaniu _ RMF FM Wypych, powiedział:

_ - Prawdą jest to, co powiedział pan prezydent i prawdą jest też to, że chyba jedynym wartym rozważenia pomysłem, który w ostatnich latach pojawił się, jeżeli chodzi o służbę zdrowia w naszym kraju, to był pomysł ś.p. profesora Religi. _

_ - Prezydent w najbliższym czasie przedstawi kilka projektów dotyczących poszczególnych elementów _ - podkreślił Wypych. Dodał, że to _ kwestia kilku tygodni _.

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak wyraził nadzieję w rozmowie z dziennikarzami, że w kwietniu będzie można zaprezentować prezydencki projekt reformy służby zdrowia.

POSŁUCHAJ WŁADYSŁAWA STASIAKA:

Według niego, będzie on zawierał raport oparty na danych analizowanych z władzami lokalnymi i administracją rządową. _ - Służba zdrowia to taka materia, nad którą powinniśmy pracować wszyscy razem _ - podkreślił.

Dodał, że projekt będzie odnosił się do systemu finansowania, który ma być jego fundamentem, organizacji i zarządzania oraz jakości świadczenia usług medycznych.

* [ E-rewolucja w służbie zdrowia polegnie z braku pieniędzy? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/e-rewolucja;w;sluzbie;zdrowia;polegnie;z;braku;pieniedzy,210,0,584658.html )
* [ NIK alarmuje: szpitale w fatalnym stanie ]( http://news.money.pl/artykul/nik;alarmuje;szpitale;w;fatalnym;stanie,45,0,582701.html )
Czytaj w Money.pl
*NFZ znalazł brakujące 1,3 mld złotych * Składka zdrowotna rolników będzie naliczana od najniższego wynagrodzenia, a nie od ceny kwintala żyta, jak jest obecnie. Projekt zakładający takie zmiany przyjęto w piątek w resorcie zdrowia.
*Piecha: "Wpadki" NFZ to wcale nie przypadek * -_ Reformujemy już wiele lat, ciągle kleimy jakieś łaty. I co łata, to gdzie indziej cieknie. I są to coraz bardziej bulwersujące problemy _ - mówi poseł PiS.
*Leczenie za granicą nadal tylko za zgodą NFZ * Tylko stu Polaków dostaje zgodę na wykonanie zabiegu za granicą. Koszt takich operacji od wejścia Polski do UE to prawie 630 mln zł. Najczęściej z usług medycznych korzystamy w Niemczech.

Tagi: reforma służby zdrowia, służba zdrowia, zdrowie, prezydent, wypych, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz