Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent Rosji może sam wypowiedzieć wojnę

0
Podziel się

Rosyjska Rada Federacji zgodziła się, by prezydent mógł, bez jej zgody, wysłać wojska.

Prezydent Rosji może sam wypowiedzieć wojnę
(PAP/EPA)
bEhIRdzF

Rosyjska Rada Federacji zgodziła się, by prezydent Rosji mógł osobiście podejmować decyzje, dotyczące wysyłania wojsk poza granice kraju. Izba wyższa rosyjskiego parlamentu przychyliła się w tej sprawie do wniosku prezydenta Dmitrija Miedwiediewa (na zdjęciu).

Prezydent Rosji nie będzie już musiał każdorazowo zwracać się do Rady Federacji o wyrażenie zgody na wysłanie wojsk na misje zagraniczne. Media poinformowały, że zgodnie z ustawą _ O obronie _ prezydent ma prawo wysyłania żołnierzy w celu odparcia agresji na rosyjskie wojska, stacjonujące poza granicami kraju czy dla obrony obywateli Rosji, przebywających zagranicą. Rosyjscy żołnierze mogą być także wysłani do odparcia lub zapobieżenia agresji na inne państwo, które zwróci się do Moskwy o pomoc.

Wiktor Ozierow, szef Komitetu do Spraw Obrony i Bezpieczeństwa Rady Federacji dał do zrozumienia, że decyzja ta jest wynikiem doświadczeń wyniesionych z niedawnej wojny rosyjsko-gruzińskiej wokół Osetii Południowej. _ Ta decyzja posłuży okiełznaniu tych sił, które szkodzą naszemu państwu i naszym obywatelom _ - powiedział Ozierow.

bEhIRdzH

ZOBACZ TAKŻE:

bEhIRdAi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)