Notowania

Applebaum
07.12.2009 12:06

Prokuratura zbada sprawę wybuchu auta żony Sikorskiego

Policja wykluczyła udział osób trzecich w tym incydencie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Biegły ds. pożarnictwa zakończył oględziny samochodu żony ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego - Anne Appelbaum, w którym w sobotę doszło do wybuchu. Policja wykluczyła udział osób trzecich w tym incydencie. Sprawą zajmie się prokuratura.

na zdjęciu Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji podinsp. Maciej Karczyński poinformował , że w zdarzeniu _ wykluczony został udział osób trzecich _.

Pytany, co było przyczyną uszkodzenia auta, Karczyński odparł, że _ prawdopodobnie była to usterka techniczna pojazdu _. _ Biegły do spraw pożarnictwa oraz policjanci zakończyli oględziny samochodu. Teraz trzeba poczekać na ostateczną ekspertyzę _ - powiedział Karczyński.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur poinformowała, że trwa przekazywanie dokumentów dotyczących tego zdarzenia. _ - Jeszcze nie zapadła formalna decyzja o wszczęciu śledztwa _ - zaznaczyła.

Do awarii samochodu żony szefa MSZ, doszło w sobotę wieczorem w Józefowie koło Warszawy. Applebaum jechała sama terenowym jeepem. W pewnym momencie zatrzymała się, bo zaniepokoiły ją dźwięki dochodzące spod maski samochodu. Gdy wysiadła, nastąpił wybuch, który uszkodził samochód. Żonie ministra nic się nie stało.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller na czas wyjaśnienia całego zdarzenia przyznał żonie Sikorskiego ochronę Biura Ochrony Rządu. Rzecznik BOR Dariusz Aleksandrowicz podkreślił, że ochrona ta została przydzielona tylko do czasu wyjaśnienia tej sprawy.

* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: Applebaum, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz