Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gilowksa
16.09.2006 08:46

Przełożona decyzja Gilowskiej

Premier nie spotka się dziś z Zytą Gilowską. Decyzję o powrocie byłej wicepremier do rządu poznamy w przyszłym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Rzecznik rządu Jan Dziedziczak powiedział PAP, że spotkanie premiera Jarosława Kaczyńskiego z Zytą Gilowską odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Kilka dni temu mąż b. wicepremier informował, że Gilowska złoży oświadczenie w sprawie powrotu do rządu w sobotę po spotkaniu z premierem, po jego powrocie z wizyty w Stanach Zjednoczonych.

Jarosław Kaczyński przed wylotem do USA podkreślił, że powołanie Gilowskiej do rządu to tylko formalność. Jak dodał, sytuacja wymaga jedynie, by zarówno on, jak i prezydent byli w kraju, aby można było zorganizować uroczystość powołania Gilowskiej.

W ubiegłym tygodniu, po tym jak Sąd Lustracyjny uznał za prawdziwe oświadczenie lustracyjne Gilowskiej, że nie była agentem SB, Kaczyński zaproponował jej objęcie funkcji ministra finansów i wicepremiera. Gilowską zdymisjonował były premier Kazimierz Marcinkiewicz po tym, jak 23 czerwca Rzecznik Interesu Publicznego złożył do sądu wniosek o jej lustrację - podejrzewając ją o zatajenie związków ze służbami specjalnymi PRL.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: gilowksa, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz