Notowania

Przejdź na

Przemówienie Wałęsy w Rzymie zakłócili ludzie PiS?

Możliwość taką wskazuje Wojciech Wierzejski z LPR.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

* Wyjaśniamy, kto zakłócił piątkowe przemówienie Lecha Wałęsyna kongresie partii Libertas w Rzymie - poinformowałWojciech Wierzejskiz LPR. *

Wystąpienie Wałęsy było kilka razy przerywane przez okrzyki w języku polskim z sali: _ Lechu Bolek _ i _ Zdrajca _.

- _ Przemówienie Lecha Wałęsy było przerywane przez grupkę kilku przedstawicieli z Polski na 200, którzy przyjechali na Kongres - powiedział Wierzejski, który startuje do Parlamentu Europejskiego z listy Libertas z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. - Było to wydarzenie żenujące i wstydliwe. Tę sprawę badamy _. Zdaniem Wierzejskiego _ niewykluczone, że były to osoby związane z PiS _.

- _ To jest jakieś nieporozumienie. Ludzi związanych z PiS, zgodnie z moją wiedzą, na tym kongresie nie było _ - tak rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczakkomentował tę wypowiedź w rozmowie z PAP.

Zdaniem Wierzejskiego Lech Wałęsa jest jednym z największych autorytetów. _ Doceniamy jego wkład w dzieło wolności i demokracji, choć nie ze wszystkimi jego poglądami się zgadzamy _ - zastrzegł.

Jak mówił, on sam krytycznie ocenia wkład Lecha Wałęsy m.in. w dialog z komunistami i w Okrągły Stół, a także stosunek do prywatyzacji. _ Co nie zmienia faktu, że Lech Wałęsa należy do dziedzictwa narodowego Polski, a także do dziedzictwa światowego _ - powiedział.

Na konferencji skrytykowano także przepisy nowelizacji prawa o ruchu drogowym, przewidujące surowsze kary dla kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość.

Nowelizację skierował do TK prezydentLech Kaczyński, który uznał za zbyt dotkliwy przepis pozwalający na odebranie kierowcy samochodu w przypadku, gdy nie uiści on dobrowolnie kary, a następnie umożliwiający sprzedaż tego samochodu - nawet jeżeli w chwili przekroczenia prędkości nie kierował nim właściciel. Prezydent uznał, że niezwykle dotkliwa dla obywateli byłaby natychmiastowa wykonalność decyzji o nałożeniu kary za przekroczenie prędkości.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: wybory do parlamentu europejskiego, mariusz błaszczak, eurowybory, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz