Notowania

psl
07.10.2008 16:24

PSL donosi na sfałszowane wybory

Szef klubu PSL złożył w IPN zawiadomienie o przestępstwie sfałszowania wyborów w 1947 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski (na zdjęciu) złożył w Instytucie Pamięci Narodowej zawiadomienie o przestępstwie sfałszowania wyborów w 1947 r. _ - Instytut rozpoczyna dochodzenie w tej sprawie _ - poinformował polityk.

IPN potwierdza, że Żelichowski złożył zawiadomienie i został przesłuchany. _ - Prokurator IPN postanowił wyłączyć do odrębnego postępowania materiały dotyczące sfałszowania przez władze wyborów w 1947 r. z prowadzonego już śledztwa w sprawie bezprawnych działań władz wobec działaczy PSL w latach 40. _ - powiedział rzecznik IPN Andrzej Arseniuk.

W 1947 r. odbyły się ostatnie przed 1989 r. wybory, w których wystartowała partia opozycyjna. PSL Stanisława Mikołajczyka zmierzyła się wtedy z blokiem partii pod wodzą komunistycznej Polskiej Partii Robotniczej. _ Blok demokratyczny _ zdobył oficjalnie 80 proc. głosów; PSL - 10,3 proc. Były to jednak wyniki sfałszowane.

_ - Nam nie chodzi o jakieś wielkie karanie, chociaż, jak się znajdzie winnego, powinny być również decyzje karne _ - powiedział szef klubu PSL. Dodał, że chodzi o sprawy, które są _ elementem historii narodu _.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: psl, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz