Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PSL trzecim koalicjantem?

0
Podziel się:

Przez Warszawę przetoczyć ma się dziś fala manifestacji. Zapowiedziała je niemal każda licząca się na polskiej scenie politycznej partia.

Przez Warszawę przetoczyć ma się dziś fala manifestacji. Zapowiedziała je niemal każda licząca się na polskiej scenie partia.

Tomasz Markowski z Prawa i Sprawiedliwości wyraził nadzieję, że dzisiejsze manifestacje w Warszawie będą miały spokojny przebieg. Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS powiedział w Sygnałach Dnia, że liczy na to, że demonstracja jego partii będzie masowa.

W stolicy demonstrują dzisiaj Platforma Obywatelska, PiS i LPR. Zapowiedziano też kilka mniejszych manifestacji. Markowski zapewnił, że wiec PiS nie zakłóci życia miasta, bo odbędzie się w jednym miejscu, przed Pałacem Kultury. Zapowiedział, że premier Jarosław Kaczyński przedstawi dokonania rządu i dalsze jego plany. Według gościa Programu Pierwszego Polskiego Radia, ważne są informacje i debaty merytoryczne, a nie przepychanki słowne, które dominują politykę.

Poseł Markowski nie chciał przesądzać, czy do koalicji PiS-LPR powróci Samoobrona. Powiedział, że taka decyzja należy do premiera i jednocześnie prezesa PiS. Markowski nie wykluczył jednak jednoznacznie ponownej koalicji z partią Leppera. Wczoraj propozycję powrotu Samoobrony do koalicji złożyli jej szef Andrzej Lepper i przewodniczący Ligi Polskich Rodzin - Roman Giertych. Rozmówca Sygnałów oświadczył jednocześnie, że PiS nie przerwie rozmów o koalicji z PSL.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)