Notowania

donald tusk
08.08.2009 17:25

Putin na pewno przyjedzie. "Powie coś ważnego"

Wizytę rosyjskiego premiera potwierdza rosyjska ambasada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Rosji Władimir Putin przyjedzie 1 września do Polski, gdzie w Gdańsku weźmie udział w uroczystościach poświęconych 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wizytę Putina w Polsce oficjalnie potwierdziła już na swojej stronie internetowej Ambasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie, według której szef rządu Rosji przeprowadzi także rozmowy z premierem PolskiDonaldem Tuskiem.

W polsko-rosyjskiej komisji ds. trudnych PAP dowiedziała się, że Putin _ nie tylko przyjedzie do Polski, ale także powie tam coś ważnego _.

Putin po raz ostatni był w Polsce w styczniu 2005 roku, kiedy jako prezydent Rosji wziął udział w obchodach 60. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Wcześniej - w 2002 roku - złożył oficjalną wizytę w Polsce.
W uroczystościach rocznicowych na Westerplatte planowany jest również udział innych gości z zagranicy, w tym kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Będzie w nich też uczestniczyć prezydent RPLech Kaczyński.

Ustalanie szczegółów wizyty trwało tak długo, ponieważ - jak podaje Polskie Radio - Ostatnio kancelaria premiera Rosji była zajęta przygotowaniami do niezwykle ważnej dla Moskwy wizyty Władimira Putina w Ankarze, podczas której Rosjanie uzyskali wstępną zgodę na budowę gazociągu Południowy Strumień biegnącego przez tureckie wody terytorialne. Zapewne dlatego rządowi urzędnicy nie mieli zbyt wiele czasu na zajęcie się szczegółami wizyty premiera Putina w Polsce.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz