Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
02.06.2007 14:47

Putin: Tarcza zaburzy równowagę

W wywiadzie dla najnowszego wydania niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" prezydent Rosji Władimir Putin skrytykował amerykańskie plany budowy tarczy antyrakietowej, która według niego zakłóci "równowagę strategiczną w świecie".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

*W wywiadzie dla najnowszego wydania niemieckiego tygodnika "Der Spiegel" prezydent Rosji Władimir Putin skrytykował amerykańskie plany budowy tarczy antyrakietowej, która według niego zakłóci "równowagę strategiczną w świecie". *

Wydanie to trafi do sprzedaży w poniedziałek, ale omówienie wywiadu zamieszczono w sobotę na stronie internetowej tygodnika.

"Ma tutaj zostać stworzony mur ochronny przeciwko czemuś, czego nie ma" - powiedział Putin, dodając, iż Moskwa "będzie zmuszona do zareagowania". Postępowanie USA sprawi, iż "możliwość rozpętania konfliktu nuklearnego nawet się zwiększy, a równowaga strategiczna w świecie zostanie zakłócona".

W rozmowie ze "Spieglem" Putin zadeklarował się jako "prawdziwy demokrata", a na zarzut prześladowania opozycji odpowiedział: "W Ameryce stosuje się tortury, na przykład w Guantanamo, w Europie policja atakuje demonstrantów gazem".

Jak zaznaczył prezydent Rosji, swego wyłonionego w przyszłorocznych wyborach następcę wyobraża sobie jako o "uczciwego, przyzwoitego, wysoce profesjonalnego polityka, któremu będzie mogła zaufać większość wyborców". 54-letni Putin dodał, iż po opuszczeniu urzędu szefa państwa nie zamierza przechodzić w stan spoczynku. Na emeryturę "jestem jeszcze za młody" - zaznaczył.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz