Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
06.10.2008 08:57

Putin w Mińsku o rosyjskiej tarczy

Część rosyjskiego systemu obrony antyrakietowej ma być ulokowana na Białorusi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Część rosyjskiego systemu obrony antyrakietowej ma być ulokowana na Białorusi.

Ma to być jeden z tematów rozmów premiera Władimira Putina w Mińsku. Poinformowało o tym źródło w rosyjskim rządzie, cytowane przez agencję ITAR-TASS.

_ - Omawiane będą możliwości instalacji systemu obrony przeciwrakietowej _ - przekazał rozmówca rosyjskiej agencji.

Według źródła ITAR-TASS, _ rozpatrzone zostaną również przedsięwzięcia w sferze technicznego wyposażenia wspólnej regionalnej grupy wojsk _.

Agencja przypomina, że w sierpniu ambasador Federacji Rosyjskiej na Białorusi Aleksandr Surikow oznajmił, że na posiedzeniu Najwyższej Rady Państwowej Państwa Związkowego Rosji i Białorusi, które odbędzie się pod koniec tego roku, może zostać zawarte porozumienie o utworzeniu wspólnego rosyjsko-białoruskiego regionalnego systemu obrony przeciwrakietowej.

Podczas pobytu w Mińsku Putin będzie też rozmawiać m.in. o cenie gazu dla Białorusi w 2009 roku, przyznaniu jej kredytu stabilizacyjnego w wysokości 2 mld dolarów oraz udziale rosyjskich koncernów w prywatyzacji białoruskiego sektora naftowego.

Informator ITAR-TASS zapewnił, że Moskwa _ nigdy nie wiązała problemów politycznych, w tym poparcia dla jej polityki wobec Osetii Południowej i Abchazji, ze współpracą gospodarczą, w tym w sferze gazowej, i przyznaniem (Białorusi) kredytu _.

Według rosyjskich mediów, Putin będzie zabiegać w Mińsku o jak najszybsze uznanie przez Białoruś obu tych kaukaskich republik i włączenie ich do ZBiR.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz