Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tvp
01.10.2009 15:22

Rada nadzorcza TVP w komplecie

Minister skarbu uzupełnił też skład rady nadzorczej Polskiego Radia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Dwoje pracowników ministerstwa skarbu zostało w czwartek członkami rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. *

Minister skarbu uzupełnił w ten sposób skład rad nadzorczych mediów publicznych, w których od ponad tygodnia były wakaty po rezygnacji prof. Ewy Nowińskiej i prof. Ryszarda Markiewicza.

_ - Ich miejsce zajęli: w TVP Katarzyna Zielińska - radca prawny w MSP, w Polskim Radiu - Grzegorz Borowiec - dyrektor generalny w MSP _ - poinformował rzecznik resortu Maciej Wewiór.

Rzecznik dodał, że resort nie będzie odwoływał się od decyzji KRS, który odmówił ministrowi bycia stroną w postępowaniu dotyczącym rejestracji nowych władz TVP._ - Cieszymy się, że sąd rejestrowy wydał decyzję. Nareszcie jest jasne jakie są organy spółki _ - powiedział Wewiór.

W środę KRS potwierdził, że toBogusław Szwedo, a nie Piotr Farfał, jest p.o. prezesem TVP.Sąd rejestrowy wykreślił poprzedni zarząd i wpisał nowy, w skład którego, obok Szwedo wchodzi, Małgorzata Wiśnicka-Hińcza.

Oprócz Farfała, KRS wykreślił też trzech zawieszonych członków zarządu telewizji: Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka. Zarejestrował natomiast nową Radę Nadzorczą TVP. Rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie Wojciech Małek potwierdził też środową informację, iż sąd odmówił ministrowi skarbu i Piotrowi Farfałowi uczestniczenia w postępowaniu jako strony.

Właśnie spór o władzę w TVP był przyczyną, że z członkostwa w radach nadzorczych mediów publicznych zrezygnowali prof. Nowińska i prof. Markiewicz. Minister skarbu wskazał ich na podstawie rekomendacji środowisk naukowych.

Po kilku tygodniach, kiedy sytuacja w TVP zrobiła się bardzo napięta - Farfał nie uznał nowej rady nadzorczej i nie wpuścił jej do budynku TVP - oboje z członkostwa w radach zrezygnowali.

Prof. Nowińska mówiła wówczas, że nie chce uczestniczyć w _ walkach o krzesła _ oraz nie chce by profesora uniwersytetu, który jest z natury apolityczny, łączyć z jakąkolwiek opcją.

Prof. Markiewicz zdążył wziąć udział w jednym posiedzeniu RN Polskiego Radia i - jak mówiła prof. Nowińska - _ miał bardzo mroczne przewidywania co do swojej roli _ - dlatego także podał się do dymisji.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: tvp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz