Notowania

nato
23.10.2009 15:09

Rasmussen chce więcej wojska w Afganistanie

Sekretarz generalny NATO uważa, że trzeba wspierać afgańskie siły bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen *ponownie zaapelował do krajów członkowskich Sojuszu o wysłanie dodatkowych sił do Afganistanu.*

W Bratysławie kończy się nieformalny szczyt ministrów obrony państw Sojuszu. Głównym tematem spotkania była dyskusja nad nową strategią walki w Afganistanie, zaproponowaną przez dowódcę sił Sojuszu w tym kraju generała Stanleya McCrystala.

Szef NATO podkreślił jednak, że droga do wyjścia Sojuszu z Afganistanu jest jeszcze daleka. Powiedział, że jest jeszcze za wcześnie na przekazanie miejscowym siłom odpowiedzialności za bezpieczeństwo. Zaznaczył też, że przyszłe przekazywanie odpowiedzialności nie będzie oznaczać wyjścia NATO z Afganistanu, ale raczej przechodzenie Sojuszu do roli wspierającej.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Jeszcze więcej Amerykanów w Afganistanie? ]( http://news.money.pl/artykul/jeszcze;wiecej;amerykanow;w;afganistanie,199,0,548551.html )
* [ Pentagon odpuszcza Irak, bo liczy się Afganistan ]( http://news.money.pl/artykul/pentagon;odpuszcza;irak;bo;liczy;sie;afganistan,175,0,547759.html )

Rasmussen uważa, że państwa NATO powinny więcej inwestować w rozwój afgańskich sił bezpieczeństwa. Szybkie stworzenie miejscowych wojsk i policji opłaci się bowiem całemu Sojuszowi - każdy żołnierz NATO w Afganistanie kosztuje bowiem około 50 razy więcej niż każdy żołnierz afgański._ _

Podczas spotkania w Bratysławie amerykański sekretarz obrony Robert Gates przedstawił szczegóły nowego projektu systemu obrony antyrakietowej. Ministrowie uznali, że nowy amerykański projekt jest dla NATO lepszy niż poprzedni.

Tagi: nato, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz