Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rice i Gates wynegocjują tarczę?

0
Podziel się:

Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice oraz minister obrony USA Robert Gates złożą wizytę w Moskwie, by omówić plany budowy w Europie przeciwrakietowej tarczy obronnej.

Rice i Gates wynegocjują tarczę?
(PAP / EPA)

Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice oraz minister obrony USA Robert Gates złożą wizytę w Moskwie w dniach 12-13 października, by omówić plany budowy w Europie przeciwrakietowej tarczy obronnej.

Pani Rice uda się potem do Izraela, na terytoria palestyńskie, do Egiptu i Jordanii, w związku z przygotowaniami do bliskowschodniej konferencji pokojowej, którą Stany Zjednoczone mają zamiar zorganizować u siebie jeszcze w tym roku.

W Moskwie Rice i Gates przedyskutują z rosyjskimi partnerami plany USA w sprawie umieszczenia w Polsce 10 wyrzutni rakiet przechwytujących, a w Republice Czeskiej radaru, które w sumie stanowić mają część tarczy chroniącej Europę przed atakami rakietowymi z takich krajów jak Iran i Korea Północna.

Rosja oznajmiła, że naruszy to równowagę strategiczną i stanowić będzie zagrożenie dla jej bezpieczeństwa. W lipcu Moskwa zaproponowała wykorzystanie zamiast tego kierowanej przez Rosjan stacji radarowej w Azerbejdżanie.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)