Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosati kandydatem lewicy na prezydenta?

0
Podziel się:

Nie ma elektoratu negatywnego i jest przystojny. Dzięki temu może pokonać Donalda Tuska.

Rosati kandydatem lewicy na prezydenta?
(PAP/Leszek Szymański)

Lewicowi politycy liczą na to, żeDariusz Rosati, dziś zasiadający w Parlamencie Europejskim, będzie w stanie pokonaćDonalda Tuska- podaje internetowy serwis _ Wprost. _

Politycy z lewej strony sceny politycznej, z którymi rozmawiali dziennikarze tygodnika przyznają, że taki scenariusz ma coraz większe poparcie w ich obozie: - _ To profesor ekonomii z bogatym rządowym doświadczeniem i ogromną swobodą poruszania się za granicą. Jest naturalnym kandydatem całej lewicy, ale ma wielkie szanse na pozyskanie głosów centrum i odebranie poparcia Tuskowi _ - mówi _ Wprost _ jeden z polityków lewicy.

Jak podkreślają zwolennicy kandydatury europosła, Rosati nie ma elektoratu negatywnego: - _ Poza tym jest wysoki i przystojny, a jego żona projektantka i córka aktorka to prawdziwe celebrities _ - cytuje _ Wprost _. Co najważniejsze, w przeciwieństwie do Tuska nazwisko Rosatiego nie jest uwikłane w bieżące spory polityczne.

Sam Rosati nie zaprzecza informacjom tygodnika. - _ Miło, że są ludzie, którzy myślą o mnie pozytywnie. Centrolewica powinna jednak zająć się teraz uporządkowaniem swojej sytuacji, a nie dyskusją o kandydatach do wyborów w 2010 roku - _podkreśla europoseł.

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)