Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
02.10.2007 17:53

Rosja: Duma krytykuję Gruzję i gani USA

Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, przyjęła rezolucję, w której skrytykowała politykę władz Gruzji nazywając ją "antydemokratyczną". Dokument zawiera też przyganę pod adresem USA za ich poparcie dla władz w Tbilisi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, przyjęła we wtorek rezolucję, w której skrytykowała politykę władz Gruzji nazywając ją "antydemokratyczną". Dokument zawiera też przyganę pod adresem USA za ich poparcie dla władz w Tbilisi.

Rezolucję, jak pisze agencja Reutera, przyjęto jednomyślnie głosami 391 deputowanych.

W rezolucji wyrażono zaniepokojenie, jak to ujęto, "praktycznie bezkrytycznym poparciem przez Departament Stanu tego, co gruzińskie władze robią w stosunku do opozycji".

Przed kilkoma dniami władze Gruzji aresztowały byłego ministra obrony, a obecnie opozycjonistę Iraklego Okruaszwilego. Okruaszwili niedługo przed zatrzymaniem oskarżył prezydenta Micheila Saakaszwilego (na zdjęciu) o korupcję i próbę wyeliminowania przeciwnika politycznego. Dowodów tych oskarżeń nie przytoczył.

W dokumencie przyjętym przez Dumę zwrócono uwagę, że "w Gruzji nie ustają różnego rodzaju prowokacje i incydenty w rejonach konfliktów: gruzińsko-abchaskiego i gruzińsko- południwoosetyjskiego".

Dwie separatystyczne republiki na terenie Gruzji - Abchazja i Osetia Południowa - pragną formalnie oderwać się od Tbilisi. Gruzja oskarża Rosję o udzielanie poparcia separatystom.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz