Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja obrażona na Janukowycza

0
Podziel się:

Krem obniżył rangę wizyty prezydenta Ukrainy, bo najpierw pojechał on do Brukseli.

Rosja obrażona na Janukowycza
(PAP/EPA)

Kreml obniżył rangę zapowiedzianej na piątek pierwszej wizyty nowego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza w Rosji z oficjalnej na roboczą - informuje dziennik _ Wiedomosti _.

Rosyjska gazeta podaje, że jest to odpowiedź na decyzję Janukowycza,by w pierwszą podróż zagraniczną po objęciu urzędu udać się do Brukseli, a nie do Moskwy.

_ Wiedomosti _ przekazują też, że strona rosyjska dała do zrozumienia prezydentowi Ukrainy, że jeśli podczas pobytu w Brukseli spotka się także z szefami NATO, to jego wizyta w Rosji w ogóle zostanie przeniesiona na inny termin.

Według dziennika, o negatywnej reakcji Moskwy na podróż Janukowycza do Brukseli poinformowali obecni na jego inauguracji w Kijowie wysłannicy Kremla - szef Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej Siergiej Naryszkin i przewodniczący Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu Rosji, Borys Gryzłow.

_ Wiedomosti _ zauważają, że pierwotnie planowano, iż Janukowycz pojedzie najpierw do Moskwy, a dopiero potem do Brukseli. Gazeta zaznacza, że status wizyty ukraińskiego przywódcy w Rosji może jeszcze zostać zmieniony - ostateczna decyzja w tej sprawie należy do prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.

W Brukseli Janukowycz odwiedził instytucje unijne, rozmawiał z Jerzym Buzkiem, Hermanem Van Rompuyem, Catherine Ashton i Jose Barroso.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)